Mohou rooibos pít i děti?

Skleněný šálek čaje rooibos

V zemích jižní Afriky a zejména pak Jihoafrické republice, se po léta vypráví legenda o tom, že jedna matka, když připravovala svému malému dítěti mléko, omylem ji to vařícího se mléka spadlo trochu rooibosu. Aniž by to zpozorovala, mléko vzala a své řvoucí a nemocné dítě jím nakrmila. Jako zázrakem dítě, kterého bolelo břicho, bolesti přešly, dítě přestalo plakat, uklidnilo se a po chvíli usnulo.

Ať je tato legenda legendou, anebo skutečných příběhem je celkem jedno. Již dávno bylo prokázáno, že nejen pro dospělé, ale i děti je rooibos výtečným pomocníkem v boji s řadou nemocí, ale funguje i jako spolehlivá prevence před vznikem. U dětí jsou těmi nejčastějšími potížemi, které rooibos odstraňuje bolesti břicha a koliky a také problémy s nespavostí.

Rooibos se doporučuje těm nejmenším a dokonce i plodům, ještě v prenatálním věku. Postačí, aby pravidelně rooibos pila matka a dítě pak bude zase o něco zdravější. V těhotenství a při kojení se rooibos doporučuje už i proto, že v tomto období ženské tělo ztrácí mnoho ze svého příjmu železa, které je potřebné jako pro matku, ale samozřejmě i dítě. V rooibosu je ho významné množství, takže to, které chybí, dodá a příjemně naladí oba dva. Železo je potřebné zejména pro správný krevní obraz, tudíž pro celý krevní oběh a v tom případě i pro správnou srdeční činnost a taktéž pro správné fungování celého těla. No a v neposlední řadě i pro imunitní systém.

Ale to není vše. Nejen u nás, ale i v zahraničí výparně stoupá popularita tohoto příjemně chutného a voňavého nápoje, který mohou pít děti už před narozením až do dospělosti a pak dále přes celou dospělost až do stáří a nakonec až ů úplnému konci.

Vzhledem k tomu, že je výbornou náhražkou kávy, jeho preference rostou a rostou. Na světě už je verze rooibosu, která se nazývá rooibos espresso, a z názvu je již patrné, že jde o jakousi podobu s oblíbenou kávou. Chuť i aroma jsou totožné a i povzbuzující účinky nechybí. Co však v rooibosu nenajdete, je kofein. Díky tomu jej mohou pít jak děti, tak dospělí, kteří z nějakého důvodu kofein nemohou. Rooibos dokáže být skvělou náhradou za všechny kofeinové nápoje vůbec. Ať už z důvodu nemoci, nebo akutního stavu nelze kofein do svého těla přijmout, ale přitom tělo i mysl potřebuje povzbuzení, je tu právě rooibos.

Pro děti je skvělý už od plenek, a říká se mu „tekutý zázrak“, protože prospívá dětskému organismu snad ve všech směrech. Rooibos obsahuje mnoho vápníku, fluoru, zmíněného železa a dalších potřebných látek, které jsou nutné pro správnou tvorbu a růst kostí i zubů.

Užitek v nápoji najdou i děti školního věku, které se potřebují ve škole a při jiných aktivitách pilně soustředit. Rooibos svým obsahem účinkuje na organismus tak, že zbystří mysl a dítě se nejen lépe soustředí, ale má i takový ten správný zápal do učení a je veselejší a plné síly.

Existuje mnoho druh´ů, nebo spíše poddruhů rooibosu. Jsou ovocné, nebo s vanilkou, karamelem, kokosem, čokoládou a jinými. Dětem budou určitě chutnat a je to mnohem lepší a zdravější varianta, než běžné limonády.

Reagovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *