Účinky matchy na pleť

Účinky matchy na pleť

Zdravý a zelený nápoj matcha, mají rádi i ti, co čaje a podobné nápoje nemusí. Je stejně zdravá a pro některé případy ještě i o něco více, než běžné čaje, ale nemusí se notně míchat s horkou vodou a popíjet jako čaj. Mnoho lidí si zelený prášek tak přidává do džusů nebo jiných nápojů, které denně pijí.

Mimo to má matcha uplatnění i v kuchyni. Oblíbená je třeba zmrzlina s matchou, nebo různé deserty, koláčky, sušenky a výtečné je třeba našlehané latté s matchou. Je chutná a univerzální a navíc pro lidský organismus velice prospěšná. Hodně se hovoří o boji se zákeřnou rakovinou, nebo skvělých výsledků u hubnutí, ale matcha je výtečná i na naši pleť.

Taková pleťová maska s matchou dokáže hotové divy a to i na pleti, která většinu jiných přípravků stěží snáší.

A čímže to je? Zejména díky obsahu katechinu EGEC, což je antioxidant, který funguje jako výtečná prevence nádorových onemocnění, ale spravuje i poškozenou DNA po rakovině. Mimo to zabraňuje působení volným radikálům a tvoří jakousi ochranu před UV zářením. Tím také ochraňuje a zlepšuje stav pokožky.

Vědcům samozřejmě není matcha cizí a stále zkoumají její vlivy na škodlivé látky v našem běžném prostředí. Poměrně nedávno tak tito lidé v Německu, zkoumali souvislosti pití matchy versus stavu lidské kůže. Během toho zkoumání nechali podrobit několik dobrovolnic, pro pravidelné pití matchy po určitou dobu. Výsledkem studie pak bylo, že jeden šálek matchy denně, pitý pravidelně, zlepšil viditelně stav kůže po dvanácti týdnech. Kůže měla lepší strukturu, byla pružnější prokrvenější.

Když se na stav podívali zblízka, zjistili, že pitá matchy podporuje celkové prokrvení organismu, buňky jsou tak lépe zásobené kyslíkem a mnohem lépe se regenerují a jsou odolné proti vnějším vlivům.

Závěrem studie pak bylo, že chceme-li dosáhnout lepšího stavu naší pokožky, je ideální, pokud denně pijeme v pravidelných intervalech matchu a to ráno, v poledne a večer. Lepší je začít na menších dávkách, což znamená půl čajové lžičky na jeden šálek, postupně pak je možné dávku zvyšovat.

Pro ty, co mají problémy s pletí, anebo pouze chtějí zlepšit i strukturu své pleti, se doporučuje domácí pleťová maska, na kterou je potřeba mít pouze matchu a horkou vodu. Půl lžičky blahodárné matchy smícháme se stejným množstvím horké vody a vyšleháme pastu. Tu naneseme na pleť a necháme působit. Maska je dokonce vhodná i pro osoby s citlivou pokožkou, nebo dokonce poškozenou.

Tato maska potlačuje vzniklé i rozvíjející se záněty, takže vyřeší problémy s akné a jinými nedostatky pleti. Dokonale pokožku prokrví, což znamená, že bude perfektně vyživovaná a tak se zlepší hned po několika stránkách. Maska z matchy také podporuje zdravou barvu pleti. Ideální pro ty, které trpí na zčervenání a nevysvětlitelné barevné skvrny.

Pokud nejste zrovna znalí, není nutné si pleťovou masku vyrábět sami doma. Na trhu se dnes už poměrně běžně vyskytuje hotová kosmetika s obsahem z výtažků matchy. Vaše oblíbené drogerie ji nemusí nabízet, ale třeba dobrá lékárna ano. A pokud i ta selže, je tu možnost objednat si zboží přímo z pohodlí vašeho doma – z internetu.

Reagovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *