Může lapacho pomoci při léčbě a prevenci Parkinsonovy choroby?

Může lapacho pomoci při léčbě a prevenci Parkinsonovy choroby?

O lapachu se toho už mnoho napsalo. Víme, že jde o čaj, pocházející z Jižní Ameriky, kteří domorodí Indiáni a staří Inkové pili už před nějakou tou tisícovkou let. Také víme, že se získává z kůry stromů a jeho sběr mohou provádět jen skuteční znalci oboru. Že lapacho obsahuje mnoho skvělých a tělu potřebných látek už bylo také mnohokrát zmíněno. Nyní se však pozornost upíjí na souvislost účinků lapacha versus vážné nemoci, které nás mohou postihnout.

Je již známo, že lapacho je doporučováno všem pacientům, kteří prodělali chemoterapii a jako prevence před onemocnění, je doporučováno všem. To sice nezajistí, že rakovinou neonemocníte, ale vytvoříte si proti ní dost silný obranný štít, takže mnohem lepší, než nic.

Pravidelné pití lapacha nadmíru pročisťuje organismus a tak je tělo silnější proti náporu různých nemocí zvenčí, zejména těch kapénkových infekcí. Kdo pije lapacho opravdu pravidelně v doporučených dávkách, významně si posílí imunitu a zlepší se jeho celkový zdravotní stav.

Lapacho je prostě nápoj Indiánů, kteří si jej opravdu vážili a znali mnoho skvělých účinků na vlastní zdraví. Bohužel oni neměli k dispozici laboratoře a mikroskopy, aby celé složené odhalili a spíše nápoji přisuzovali magickou sílu a strom, z jehož kůry se lapacho získává, pak Strom života.

Červená kůra, která k nám doputuje již drcená a ihned připravená k použití, má řadu skvělých vlastností a protože složení tolika pozitivních látek pro lidský organismus na jednom místě je až famózní, vědci se ihned ujímají možností a pokouší se zjistit, jaký vztah má extrakt z lapacha vůči Parkinsonově chorobě.

Unikátní složení látek, které se v lapachu nachází, je senzační. Na světě neexistuje podobná látka, která by lapacho v tomto mohla nahradit. Obrovské množství antioxidantů, minerálů, vitamínů a dalších důležitých látek je perfektní. Je to jako encyklopedie světa v kostce – všechno pohromadě.

O lapachu se může neustále psát a medializovat, jak je skvělé a kolik účinků se již prokázalo a jak je co prospěšné našemu tělu a tak se právě vědci zabývají i souvislostmi s vážnými nemocemi, které mohou postihnout všechny osoby a většinou nečekaně a ve starším věku.

Takovou nemocí je třeba Parkinsonova choroba, jejíž propuknutí se bojí většina osob. Člověk nejen že časem ochrne, ale také degeneruje mozek. Je to pak pro postiženého až ponižující, i když on si své nemoci poté ani neuvědomuje. Avšak okolí je zneklidněno.

Lapacho má mnoho skvělých účinků a jeho unikátní složení i různorodost se zkoumala a došlo se k zajímavému zjištění.

„Div z pralesa“, jak tento nápoj domorodí Indiáni nazvali, může průběhu Parkinsonovy choroby ulevit.

Jak to funguje ještě přesně nikdo neví, na výsledcích se pracuje, ale mnoho vědců přikládá hlavní důraz tomu, že lapacho odstraňuje z těla škodlivé a těžké kovy. Pomáhá tělesné detoxikaci a kovy, které v mozku postiženého hlavní problém způsobují, tu najednou nejsou. Tělo je jimi zbaveno a tak je možnost vzniku jistým způsobem zažehnána. V takovém případě je dobré podávat nejen nápoje, ale i koupele a polykat kapsle.

Další důležitou informací o Parkinsonově nemoci je to, že při ní dochází ke snížení produkce látky dopaminu, což je složka, která je v mozku zodpovědná za koordinaci a pohyb svalů. Příjem lapacha zvyšuje koncentraci dopaminu v mozku a tak zabraňuje vzniku trhavých pohybů, třesoucích se rukou a následnému ochrnutí, jak u Parkinsonovy choroby běžně bývá. Ve vědeckém ústavu v Limě neustále dochází k testům, které mají osvětliv vliv lapacha na Parkinsonovu nemoc, ale dnes už víme, že ji napomáhá předcházet a zmírnit průběh právě díky detoxikaci a stimulaci dopaminu.

Reagovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *