Je pití lapacha zdravé

Čaj lapacha

Lapacho je čaj, který se pomalu, ale jistě usazuje na českých trzích a jeho spotřeba rok od roku stoupá, což svědčí o jeho stále rostoucí popularitě. V zemi svého původu, jihoamerické Argentině, je například lapacho známé jako přírodní lék proti rakovině a lidé jho tam pijí i preventivně. Když se podíváme na statistiky, kolik lidí ročně umírá na rakovinu v Argentině ku poměru obyvatel, dostaneme velice uspokojivé číslo, oproti třeba ČR.

Taková informace nemohla nechat vědce v poklidu a ti po dlouhá desetiletí pečlivě studovali a zkoušeli vlivy lapacha na lidský organismus, zkoumali jej pod lupou a došli k velice uspokojivým výsledkům. Lapacho obsahuje toliko pro zdraví prospěšných látek, že vyjmenovat je zabere fůru času. Ale co je vůbec podstatné, že tyto látky spolu tvoří systém, jež skvěle působí proti řadě nemocí a problémů.

Mravenčí dřevo, jak se lapachu přezdívá, se získává z kůry Stromu života – opět lidový název Argentinců. Strom se oficiálně jmenuje Tabebuia serratifolia a kůra je načervenalá až fialová a z těchto kousků kůry se následně zpracovává čaj, který již po mnoho let dodává místním a nyní i lidem na světě mnoho potřebných látek v boji s běžnými, ale i vážnými nemocemi.

Je zde ukryta zcela jedinečná kombinace látek, která není ve všech objevených přírodních substancích přítomna. To dává čaji z lapachu pravý unikát na celém světě.

V první řadě je zde zastoupeno několik důležitých antioxidantů, které fungují jako precizní čistič v těle. Odstraňují jedovaté látky, které tělu jen škodí a omezují metabolismus. Člověk je poté unavený, bez života. Antioxidanty potřebujeme všichni a každý den, a v lapachu je jich obrovské množství.

Mimo to obsahuje lapacho přírodní antibiotika, která nezatěžují tělo, jako běžné léky, ale dělají podobnou práci. Pokud není tělo zrovna nemocné, tak významně posilují imunitu a tak zaručují nejen léčbu, ale i obranu před vnějšími vlivy z okolního prostředí.

Velice zajímavou vlastností je i podpora produkce červených krvinek. Tím je tělo lépe zásobeno kyslíkem, tudíž lépe funguje, člověk nebývá tak často unavený, nemocný a naopak má sílu, vytrvalost a vyšší výkon. Tato funkce dokonce pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Pití lapacha je pro zdraví a bez vedlejších účinků. U přecitlivělých osob na určité složky, se však může objevit mírné zarudnutí pokožky, nebo svědění. Pokud se tak stane, postačí snížit denní dávku lapacha. Tento jev byl u lidí zaznamenán výjimečně a to až po vypití několika litrů lapacha za den.

Lapacho skvěle detoxikuje tělo, takže se hodí výborně pro očistu těla, a také jako doplněk při redukční dietě. A také se velice často doporučuje pití lapacha lidem po chemoterapii. Takto čaj podporuje metabolické procesy a tělo se dostane rychleji s náročného procesu.

Výborné je lapacho také proti otokům a zánětlivým procesům. Jestliže vás otoky trápí, pravidelné pití čaje mravenčího dřeva, by pro vás mělo být samozřejmostí. Je také skvělé proti vyrážkám i ekzémům.

Tento čaj by měl být samozřejmostí pro osoby, které nevedou aktivní život. Lapacho podpoří jejich krevní oběh a také omezí chudokrevnost. Lze jej nejen pít, ale skvělé jsou i koupele, které působí jako skvělý lék proti nachlazení a jiným kapénkovým infekcím. Lapacho také odstraňuje bolesti hlavy a napomáhá při léčbu revma.

Reagovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *